W Mantreo podchodzimy do bezpieczeństwa danych użytkowników z ogromną odpowiedzialnością. Nie przeglądamy, nie kopiujemy, nie rozpowszechniamy, nie udostępniamy, ani nie odsprzedajemy jakichkolwiek informacji wprowadzonych przez naszych Klientów do programu. Państwa bazy danych są Państwa wyłączną własnością.

 

Lokalizacja

Nasze serwery znajdują się w serwerowniach jednego z największych i najbardziej znanych dostawców usług tego typu – Amazon Web Services. Dzięki ulokowaniu redundantnych usług w trzech różnych lokalizacjach geograficznych dostawca ten zapewnia nam poziom dostępności nieosiągalny u innych usługodawców. Jednocześnie wszystkie serwery znajdują się na terytorium Europy, dzięki czemu Państwa dane nie opuszczają Unii Europejskiej i są chronione prawem unijnym.

 

Szyfrowanie danych

Państwa dane są szyfrowane na każdym etapie. Począwszy od szyfrowanego połączenia pomiędzy przeglądarką na Państwa komputerze a naszymi serwerami, które gwarantuje certyfikat SSL o 2048-bitowym kluczu (analogicznie jak w kontach bankowych z dostępem przez Internet), przez szyfrowane dyski w serwerach (w przypadku fizycznego włamania i wyniesienia dysków danych nie da się odczytać), aż do szyfrowanych baz danych oraz ich kopii zapasowych. Również komunikacja pomiędzy poszczególnymi usługami wewnątrz serwerowni jest zaszyfrowana 2048-bitowymi kluczami. Aplikacja Mantreo wraz z danymi jest niedostępna dla Google i innych wyszukiwarek internetowych.

 

Zabezpieczenia fizyczne i firewall

W naszej sieci serwerowej każda z usług pracuje w odrębnej podsieci – serwery aplikacji, bazy danych, usługi składowania danych i pozostałe – używają własnej adresacji, a przede wszystkim posiadają własne sprzętowe ściany ogniowe pozwalające na komunikację wyłącznie w wyznaczonym zakresie i z określonego źródła. Również na poziomie indywidualnych serwerów filtrujemy ruch przy pomocy sprzętowych firewalli, co stanowi drugi poziom zabezpieczeń. Trzeci – to firewall programistyczny niedopuszczający do typowych ataków z podejrzanych źródeł.

 

Kopie zapasowe

Dane składowane w aplikacji Mantreo są systematycznie kopiowane na specjalistyczne serwery typu klastrowego, skąd po okresie nieaktywności trafiają do backupu taśmowego, który gwarantuje, że w przypadku takiej konieczności jesteśmy w stanie odzyskać Państwa dane przez długi czas, a dane z systemu nie zostaną utracone nawet w przypadku klęski żywiołowej o zasięgu kontynentalnym.

To odróżnia nas od programów instalowanych na dyskach komputerów – w Mantreo awaria dysku twardego czy wirus komputerowy nie powoduje utraty danych.

 

Ochrona 24/7/365

Nasza serwerownia monitorowana jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu przez administratorów Amazona oraz Mantreo. Dzięki automatyzacji procesów typu failover i data recovery w przypadku wystąpienia jakichkolwiek incydentów reakcja jest natychmiastowa.

 

Wypróbuj Mantreo za darmo!

Przez pierwszych 20 dni możesz używać Mantreo zupełnie za darmo! Nie musisz podawać danych karty kredytowej, a nawet szczegółowych danych swojej firmy, zanim nie przekonasz się, że nasz program jest dokładnie tym, czego potrzebuje Twoje biuro tłumaczeń. Nie wahaj się zatem i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!